Podzim nám přináší dny plné sychravého počasí, kdy se do našich domovů vrací i častější respirační onemocnění. Do toho děti nastoupily do škol a školek, takže rýma a kašel se pomalu, ale jistě stávají našimi nezvanými hosty. Ručička nemocnosti stoupá a nám z toho jde hlava kolem. Pokud však podpoříme imunitu našich dětí (štít, který je před různými nemocemi chrání), podzim si můžeme užít naplno. Jak na to?
Podzim je tady! Nejásáte? Měsíc plný barev toho přece tolik nabízí! Příroda nás dennodenně obdarovává, jen my si toho ve všedním shonu skoro nevšimneme. Děti podzim milují: pouštění draků, hrátky v listí, sbírání kaštanů a tvoření zvířátek… Když však celý podzim proleží v posteli, s kašlem, rýmou, ouškem, horečkou… nebudou na podzimní měsíce vzpomínat rády. V tomto sychravém období je proto potřeba vyrazit do boje proti nachlazení a dalším infekcím. Nevíte, jak na to? Poradíme vám!
Co je to imunita?
Imunita je štít. Štít, který nás chrání před viry, bakteriemi i parazity. S různými vetřelci se totiž setkáváme denně a záleží hlavně na našem imunitním systému, jak se s těmito protivníky naše tělo vyrovná. Imunitní systém je soubor buněčných mechanismů, které se v průběhu let učí rozpoznávat jednotlivé útoky a správně na ně reagovat. Proto jsou dospělí méně nemocní než děti.
Součástí imunitního systému je téměř každá buňka našeho těla. Největší roli ovšem hrají bílé krvinky (leukocyty). Ty vyhledají nebezpečí, začnou se množit a vyburcují k obraně i další buňky. Bílé krvinky se shromažďují na různých místech. Tato místa nazýváme lymfatické orgány (jsou to například mandle, slezina, kostní dřeň).
Co vše umí bílé krvinky?
- „polykat“ bacily – fagocytóza,
- zabíjet buňky - cytotoxická činnost, kterou nejčastěji vykonávají T-lymfocyty (tzv. buněčná imunita),
- tvořit protilátky – tu zajišťují B-lymfocyty (tzv. látková imunita).
Lze posílit imunitu u dětí? LZE!
Patříte mezi ty, kteří si neví rady, jak posílit obranný štít svých dětí? Pojďte využít sílu přírodních preparátů, které imunitu „nakopnou“ a zároveň nezatíží organismus vašeho děťátka.
Co na PREVENCI?
- 1x denně BETULA kozí kolostrum
Tobolky jsou plněné kolostrem celoročně pasených koz. Mají vysoký obsah imunitních faktorů a látek s přirozeným antibiotickým účinkem, které poskytují silnou podporu imunitnímu systému jako prevence infekcí i v boji proti akutním virózám. Tobolky se dají vysypat, takže je zvládne pozřít i malé dítě.
- 1x denně vitamin C
Doporučujeme LIPO C ASKOR FORTE s lipozomálním vstřebáváním. Pro malé děti máme i sirup, který je nejen zdravý, ale i velmi chutný.
- 1x denně vitamin D
Nejlepší zkušenosti máme s BIOMIN VITAMIN D3, který byste měli podávat během všech podzimních i zimních měsíců. Biomin vitamin D3 doporučujeme spíše pro starší děti, pro ty maličké máme v nabídce slabší přírodní kapky od TEREZIA.
- 2x denně Schüsslerovy soli
Doporučujeme mít doma především Ferrum phosphoricum, Kalium chloratum a Siliceu.
- 1x týdně Oscillococcinum
Co na začátku virózy?
- Až 6x denně kozí kolostrum
- Zvýšit vitamin C – 2x denně
- 1x denně vitamin D
- 1x denně Omega 3
- Zvýšit přísun Ferrum phosphorica (klidně každou hodinu vycucat tabletku)
- 3x denně Oscillococcinum
- Přidat 3x denně kapky Kaloba nebo Vironal
Přidejte zdravé stravování a každodenní pohyb a nad virózami máte vyhráno!
S těmito přírodními preparáty máme jen ty nejlepší zkušenosti. Pokud se však infekce rozjede, stavte se raději za námi do lékárny.
A jestliže vaše dítě trpí opakovanými záněty a nemocemi, je načase jednat. Přijďte se k nám poradit do HOMEOPATICKÉ PORADNY, kde vám PharmDr. Hana Vaňková „namíchá koktejl“ přímo na míru.